+45 29801119 voices@voiceresort.com

Om os

Vi varetager oversættelse, casting, indspilning, redigering, mix, mastering samt batch og layback. Vores ekspertise og faciliteter danner de optimale rammer for krævende produktioner.

Vores mål er at tilbyde markedets bedste produkt gennem et dynamisk og inspirerende arbejdsmiljø. Vores innovative og fleksible tilgang til opgaven resulterer i højkvalitetsløsninger med minimale udgifter.

Læs videre

Voice Resort er en del af Audio Resort. Vores studier er beliggende i hjertet af København og matcher ethvert tænkeligt teknisk behov. Vores lokaler befinder sig i en moderniseret historisk bygning på solsiden af den charmerende Nyhavn.

Vores virksomhed tilbyder mange års erfaring i post-production- og dubbingbranchen og har produceret for blandt andre: NBC Universal, National Geographic Channel, Discovery Channel, Dreamworks, TV2, DR, IBM, Novo Nordisk, Maersk, SF Film, Nickelodeon, Scanbox, Cartoon Network med flere.

Microsoft National GeographicDR  Carlsberg LEGOIBM Discovery Channel

Hvem er vi?

Magnus Hohler

Magnus Hohler

Adm. direktør

(+45) 21 28 01 03
magnus@audioresort.com

Steen Ingmann

Steen Ingmann

Salgsansvarlig

(+45) 28 25 91 60
steen@audioresort.com

Daniel Lenz

Daniel Lenz

Tekniker

(+45) 29 80 11 19
daniel.l@audioresort.com

Rune A. Abro

Rune A. Abro

Design & IT

(+45) 29 80 11 19
rune@audioresort.com

Mads Haaber

Mads Haaber

Driftsleder

(+45) 20 21 41 90
mads@audioresort.com

Daniel Vognstrup

Daniel Vognstrup

Projektleder

(+45) 29 80 11 19
daniel@audioresort.com

Mathias Hartman

Mathias Hartman

Tekniker

(+45) 29 80 11 19
mathias@audioresort.com

Thomas Jakobsen

Thomas Jakobsen

Webmaster & IT

(+45) 29 80 11 19
thomas@audioresort.com

Jesper Voetmann

Jesper Voetmann

Kontorleder

(+45) 40 45 20 32
jesper@audioresort.com

Helene W. Moe

Helene W. Moe

Projektleder

(+45) 29 80 11 19
helene@audioresort.com

Michael Sørensen

Michael Sørensen

Tekniker

(+45) 29 80 11 19
michael@audioresort.com

Alexander Grandjean

Alexander Grandjean

Tekniker

(+45) 29 80 11 19
alexander@audioresort.com

Laurits Laursen

Laurits Laursen

Instruktør

(+45) 22 33 25 84
laurits@audioresort.com

Trine L. Glud

Trine L. Glud

Projektleder

(+45) 29 80 11 19
trine@audioresort.com

Oliver Berg

Oliver Berg

Tekniker

(+45) 29 80 11 19
oliver@audioresort.com

Lars Vognstrup

Lars Vognstrup

Tekniker

(+45) 29 80 11 19
lars@audioresort.com

Ofte stillede spørgsmål

Hvornår kan jeg forvente levering efter ordrebekræftelse?

Ved hasteopgaver bestræber vi os på at færdiggøre og aflevere projektet inden for 24 timer.

Hvordan kommer jeg i gang?

Kontakt os for et uforpligtende prisoverslag på projektomkostninger og tidshorisont.

Hvordan bliver mit projekt leveret?

Vi leverer via en sikker FTP-forbindelse eller med kurer efter behov (for eksempel i tilfælde af store datamængder).

Hvad hvis jeg ikke er tilfreds med resultatet?

Kundetilfredshed er vores primære mål. I tilfælde af at en kunde ikke er tilfreds med det leverede produkt, gør vi, hvad vi kan for at imødekomme kritikken.

Hvad er betalingsbetingelserne?

Vi modtager betaling i form af bankoverførsel eller via PayPal op til 14 dage efter projektets afslutning.

Hvordan håndterer I dialekter og accenter?

Vi har en omfangsrig database med speakere fra forskellige lande og regioner. Vi gør vores bedste for at finde netop den dialekt eller accent der ønskes.